19. juunil peetakse üle Euroopalist sissemurdmiste fookuspäeva „Hoia oma vara!“, et juhtida inimeste tähelepanu oskustele oma vara kaitsta.

Enim varguseid pannakse toime neljapäevast pühapäevani, mil on suurim tõenäosus, et pererahvas on kodust eemal. Tuulutusrežiimile ununenud aken või väärtuslikud esemed, mida aknast näha, on pikanäpumeestele ahvatluseks ja signaaliks, et kodust on miskit võtta.

Loe edasi: Enim vargusi eluruumidest pannakse toime nädalavahetuseti

Olen 44 aastane, vabaabielus 2 lapse isa. Olen ettevõtja, vabal ajal abipolitseinik ja juba 8 aastat kaitseliitlane, kellele on siseturvalisus ja patriootlik ellusuhtumine olnud kogu aeg olulisteks tõukefaktoriteks vabaaja kujundamisel.

Liitumise põhjus EAPK-ga eelmisel aastal oli minu jaoks loogiline ning iseenesest mõistetav - kes veel minu võimalike murede, küsimuste ja soovidega tegeleb, kui mitte Kogu! Paraku polnud organisatsiooniga liitumise järgne periood üldse mitte kena ja vahepeal tekkis kahtlus, et kas tegin ikka õige otsuse liitumaks. Täna on pilt selge. Olen andnud nõusoleku ise koos aktiivse meeskonnaga organisatsiooni tervise ja arengu heaks midagi ära teha.

Loe edasi: Eesti Abipolitseinike Kogu juhib märtsist Janek Nelson

Kui Põhja- ja Lääne-Euroopas on tavapärane, et paljud eraettevõtted toetavad vabatahtlikke ettevõtmisi, siis Eestis ei ole see veel nii laialdaseks muutunud. If Kindlustus on viimased kaks aastat keskendunud vabatahtlike toetamisele ja tunnustamisele, korraldades näiteks tunnustusüritust „Otsime sangareid“ või ostes varustust vabatahtlikele päästjatele ja abipolitseinikele. Samas on ühiskonnas veel palju ruumi antud valdkonda panustamiseks.

If Kindlustuse juhatuse liikme Artur Prauni sõnul on Eestis üle 3500 vabatahtliku päästja ja 1000 abipolitseiniku, kes käivad aktiivselt enda päevatöö kõrvalt vabatahtlikuna korda tagamas, inimesi päästmas või tulega võitlemas. Need inimesed annavad suure panuse sellesse, et elu meie ümber oleks turvaline.

Loe edasi: If Kindlustus lõi fondi vabatahtlike päästjate ja abipolitseinike toetamiseks

Täna algab tänukampaania „Otsime sangareid“, mille raames oodatakse kuni 25. jaanuarini lugusid vabatahtlikest päästjatest, abipolitseinikest või tublidest kodanikest, keda tänada ja tunnustada selle eest, et nad aitasid möödunud aastal muuta Eesti turvalisemaks.

Juba teist aastat toimuva heategevusliku tunnustusürituse ellukutsuja ja eestvedaja on If Kindlustus, kes koostöös Abipolitseinike Kogu, vabatahtlikke päästjaid koondava Päästeliidu ja Eesti inimestega tahab üles leida need eeskujud, kelle julge tegu on viimase aasta jooksul päästnud kellegi elu, ära hoidnud õnnetuse, aidanud tabada kurjategija või kes on mingil muul moel andnud oma panuse selleks, et elu Eestis oleks turvalisem. Juba veebruari alguses toimuval tunnustusüritusel tänatakse kõiki esitatud kandidaate, silmapaistvamatele sangaritele kingitakse 1000 euro suurune reisitšekk vabalt valitud sihtkohta.

Loe edasi: Üleskutse: anna teada inimesest, kes on muutnud Eesti turvalisemaks

Koostööpartnerid

Liitu meiega!

  • Kas oled abipolitseinik või politseiametnik?
  • Kas tahad abipolitseinike arengus sõna sekka öelda?
  • Kas tahad teada, mida teevad teised abipolitseinikud üle Eesti?

Eesti Abipolitseinike Koguga liitumiseks saatke digitaalselt allirjastatud AVALDUS aadressil kogu@abipolitseikogu.ee. Enne avalduse esitamist tutvu kindlasti ka meie ja tegevusega!

Kui sa veel ei ole abipolitseinik, aga soovid selleks saada siis vaata esimese asjana www.abipolitseinik.ee

Abipolitseiniku tegevust reguleerivad peamiselt Abipolitseiniku seadus ja Korrakaitseseadus.